قیمت کانال اسپیرال

قیمت کانال اسپیرال

کانال های اسپیرال سال های بسیاری است که مورد استفاده قرار می گیرد. از زمانی که سیستم های تهویه مطبوع به وجود آمدند، کانال های چهارگوش گالوانیزه تولید شدند و برای مدتی مورد استفاده قرار گرفتند. البته همچنان هم در برخی از پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرند. اما این کانال ها مشکلات و دردسرهایی را با خود به همراه داشتند که به همین علت کانال های اسپیرال گالوانیزه جای آن ها را گرفتند.

کانال اسپیرال چیست؟

کانال اسپیرال نوعی از انواع کانال های انتقال هوا است که در بسیاری از سیستم های تهویه مطبوع در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. کانال های اسپیرال معمولا به ورق گالوانیزه مجهز می شوند که ورقه های گالوانیزه در ضخامت های مختلفی قابل تولید هستند.

ویژگی های کانال اسپیرال

کانال اسپیرال از ویژگی ها و خصوصیات بسیار خاص و ویژه ای برخوردار است و همین مسئله موجب استفاده گسترده از آن و همچنین پر طرفدار بودن آن شده است.

قیمت کانال اسپیرال بالا نیست و با صرف اندک هزینه ای می توان این کانال هوا را در کارخانه ها تولید کرد و سپس با هزینه اندکی آن را در پروژه های مختلفی مورد استفاده قرار داد. بنابراین به طور کلی کانال اسپیرال یک کانال بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است که با صرف هزینه های کاملا مناسب و پایینی می توانید آن را در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار دهید.

دوام و پایداری کانال اسپیرال

هنگامی که کانال اسپیرال در کارخانه در حال تولید است، همزمان با تولید، به ورق گالوانیزه تجهیز می شود و همان طور که گفته شد، بر حسب نیاز و نوع کاربری، می توان ضخامت ورقه گالوانیزه را تغییر داد. ورق گالوانیزه از کانال در برابر بسیاری از عوامل محافظت می کند. عوامل طبیعی مثل شرایط جوی و آب و هوایی مختلف و آسیب رسان، نور خورشید، رطوبت، حرارت، گرما، سرما، برف، باران، باد، تگرگ، حشرات موذی مختلف و… در همین جهت، با خاطری آسوده می توان از این کانال هوا در فضاهای خارجی استفاده کرد. عوامل شیمیایی هم هیچ گونه آسیبی به کانال نخواهند رساند. عواملی مثل بنزین، نفت، گاز، مواد سمی و شیمیایی و… هیچ آسیبی به کانال نخواهند رساند زیرا ورقه های گالوانیزه به هیچ عنوان اجازه آسیب دیدن کانال توسط این عوامل را نمی دهد.

صرفه جویی در زمان

کانال اسپیرال را در طی زمان بسیار کوتاهی می توان تولید کرد. در اصل سرعت تولید این کانال بسیار بالا است و از طرفی با سرعت بسیار بالایی می توان آن را در محل پروژه نصب و راه اندازی کرد. به این صورت تا میزان بسیار بالایی در زمان صرفه جویی می شود. در واقع زمان یک مسئله بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گرفت. اکثرا صاحبان پروژه در تلاش هستند تا پروژه خود را سر موعد به اتمام برسانند. به همین دلیل صرفه جویی در زمان یک مسئله بسیار مهم است.

کاربرد کانال گرد

از کانال اسپیرال در بسیاری از فضاها و شرایط مختلف و متنوع می توان استفاده کرد و تقریبا می توان گفت که هیچ گونه محدودیتی جهت استفاده از کانال گالوانیزه در فضاها و کاربری های مختلف وجود ندارد. از فضاهایی با متراژ بسیار بالا گرفته تا فضاهایی با متراژ کم و کوچک می توان از این نوع کانال استفاده کرد. کانال اسپیرال از ظاهر شکیل و بسیار زیبایی برخوردار است به همین دلیل می توان از این کانال به صورت روکار استفاده کرد و به عنوان المان تزئینی در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. برای فضاهایی مثل رستوران ها، کافه ها، نمایشگاه ها، موزه ها و… می توان این کانال را به صورت روکار در سقف استفاده کرد و حتی می توان آن را به کمک کوره رنگ به رنگ های مختلفی تبدیل کرد و در فضای مورد نظر مورد استفاده قرار داد. به این صورت یک تیر و دو نشان خواهید زد. هم سیستم تهویه شما تامین خواهد شد و هم فضای زیبایی را به وجود خواهید آورد.

اتصالات کانال اسپیرال

کانال اسپیرال وقتی در یک سیستم مورد استفاده قرار می گیرد، نیاز به قطعات کمکی مختلفی هم دارد تا عملکرد سیستم را بهبود ببخشد و کارایی را تا میزان زیادی افزایش دهد. این اتصالات شامل قطعات مختلفی از جمله رابط ها که اتصال دهنده دو سر کانال با یک سایز یکسان هستند و تبدیل ها برای اتصال دو سر کانال با سایزهای متنوع هستند، شلواره ها، سه راهی ها، زانویی ها، ساپورت ها، کلاهک، دریچه و… هر یک در سیستم وظیفه ای به عهده می گیرند و در سیستم مورد استفاده قرار می گیرند. این قطعات با ضخامتی متناسب با ضخامت ورق کانال اسپیرال گالوانیزه تولید می شود و با کیفیت و دوام بسیار بالایی مشابه کیفیت و دوام کانال های اسپیرال تولید می شوند. البته قطعاتی هم به صورت سفارشی و بر حسب نیاز مشتری و پروژه هم تولید می شود.

همان طور که گفته شد کانال گالوانیزه نسبت به کانال چهارگوش از مزیت های بسیاری برخوردار بود و به همین دلیل هم جای کانال های چهارگوش را گرفت. یکی از این دلایل اتلاف انرژی بسیار کمتر نسبت به کانال های چهارگوش است.

کانال های چهارگوش به دلیل آن که به صورت گوشه و زاویه دار تولید می شوند، هوا به هنگام عبور به گوشه های کانال گیری کرده و سروصدای زیادی را ایجاد می کند. اما  کانال های گرد این شرایط را به وجود نیاورده و به صورت نرم و بدون ایجاد هیچ گونه سر و صدا هوا را از خود عبور می دهند.

کانال گالوانیزه نشتی هوای بسیار کمتری نسبت به کانال های چهارگوش دارد.

اما با وجود تمامی مزیت هایی که نسبت به کانال چهارگوش دارا است معایبی نسبت به کانال های خرطومی دارد که وزن نسبتا بالای آن را می توان یکی از این معایب دانست که حمل و نصب آن را با کمی دشواری همراه می کند.

مسئله بعدی انعطاف پذیری است. کانال های خرطومی از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردارند و این مسئله پیامدها مثبت بسیاری را با خود به همراه دارد. اما کانال اسپیرال گالوانیزه از هیچ گونه انعطاف پذیری برخوردار نیستند. اما با وجود تمامی مسائل از کانال اسپیرال در بسیاری از شرایط و فضاها استفاده می شود و مورد استفاده بسیار گسترده ای در بسیاری از پروژهای مختلف و متنوع قرار می گیرد.

قیمت کانال اسپیرال

قیمت کانال اسپیرال یک قیمت ثابت و مشخص نیست زیرا قیمت آن به عوامل مختلفی از جمله سایز، متراژ، ضخامت ورق و… وابسته است و متناسب با آن ها تغییر می کند اما همان طور که پیش تر هم به آن اشاره شد، قیمت کانال اسپیرال بالا نیست و با صرف اندک هزینه ای می توان این کانال هوا را تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال