کانال اسپیرال چیست

در پاسخ به سوال کانال اسپیرال چیست (What is Spiral Duct) می توان کانال اسپیرال را این گونه تعریف نمود که یکی از انواع کانال های انتقال هوا درزمینه تهویه مطبوع و سیستم های سرما ساز و گرما ساز می باشد.

اجزای تشکیل دهنده کانال اسپیرال چیست

این کانال متشکل از ورق های گالوانیزه است که به صورت مارپیچ برروی یکدیگر قرار گرفته اند و کانال هوا با مقطع دایره شکل را به وجود آورده اند. ورق گالوانیزه موجب مقاومت و استحکام کانال در برابر عوامل محیطی، فشار، فرسایش و… می گردد. در این شرایط این کانال را کانال اسپیرال گالوانیزه می نامند.

موارد استفاده از کانال اسپیرال چیست

از این لوله انتقال هوا در فضاهای متنوع و گوناگونی می توان استفاده نمود و تقریبا می توان گفت که در همه فضاها کاربرد دارد. کاربری هایی اعم از مسکونی، اداری، تجاری، فروشگاهی، بیمارستانی و درمانی، انبارها، سوله ها، کارخانه ها، کارگاه ها و…

مزایای استفاده از کانال اسپیرال چیست

استفاده از کانال اسپیرال دارای مزایا و برتری های فراوانی نسبت به سایر کانال های انتقال هوا دارد.

یکی از آن مزایا در دسترس بودن این کانال است که معمولا در به راحتی در بازار قابل دسترس می باشد.

مورد بعدی قیمت ارزان و مقرون به صرفه آن است که موجب صرفه جویی در هزینه ها می گردد و موجب می گردد تا هزینه های ساخت و هزینه نهایی انجام پروژه بسیار ارزان شود.

مورد دیگر اجرا و نصب آسان است که به راحتی و به کمک نصابان متخصص این عمل انجام می پذیرد و در کوتاهترین زمان ممکن به اتمام می رسد و علاوه بر نصب آسان سرعت اجرا و نصب بالایی نیز به همراه دارد.

یکی دیگر از مزایای این کانال که آن را از سایر کانال های انتقال هوا متمایز نموده است، ساختار مستحکم و زیبای آن است که موجب شده تا از آن به صورت اکسپوز نیز در فضاهای گوناگون مورد استفاده قرار بگیرد. این در حالی است که در سایر کانال های انتقال هوا، به دلیل آنکه دارای ظاهر زیبا و شکیلی نمی باشند، تلاش بر آن است که کانال ها و انشعاباتش در زیر سقف کاذب پنهان گردد.

معایب کانال اسپیرال چیست

علاوه بر مزایای فراوانی که برای کانال اسپیرال ذکر شد، این کانال دارای معایب اندکی نیز می باشد.

یکی از این معایب آن است که وزن نسبتا بالایی دارد و این مسئله حمل و نصب را دچار مشکل می نماید.

مورد دیگر آنکه امکان پیش عایق شدن برای این کانال وجود ندارد و در شرایطی تنها زمانی می توان آن را عایق نمود که تولید شده و نصب گردد که در این حالت نیز انجام این کار دشوار می باشد.

لوازم جانبی و اتصالات کانال اسپیرال چیست

این لوله هوا دارای اتصالات و متعلقات بسیاری نیز می باشد که سه راهی، چهارراهی، شلواره، سه راه شلواره، گسکت، انواع دمپر، هود، ساپورت، رابط و… تعدادی از این اجزا هستند که در یک پروژه کانال کشی علاوه بر وجود خود کانال، به وجود قطعات و لوازم جانبی همراه آن جهت کانال کشی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و از جمله لوازم واجب و ضروری در پروژه می باشد.

انواع کانال اسپیرال چیست

کانال اسپیرال در سایزهای دهنه، متراژ و ضخامت ورق گالوانیزه گوناگونی، جهت استفاده در کاربری ها و فضاهای گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد و تنوع در این کانال به دلیل کاربری گسترده آن و مورد استفاده قرار گرفتن در فضاهای مختلفی می باشد.

مشخصات فنی کانال اسپیرال چیست

مشخصات فنی این کانال درواقع شامل خصوصیات و ویژگی های خاص ساختاری آن بوده و ابعاد و اندازه هایی که برای آن هنگام ساخت در نظر گرفته می شود.

لیست قیمت کانال اسپیرال چیست

همان طور که پیشتر گفته شد، این کانال در ساخت بسیار متنوع می باشد به همین دلیل قیمت آن در بازار عدد مشخصی نیست و به عوامل بسیاری بستگی دارد که تعیین کننده قیمت آن می باشد.

نحوه ساخت کانال اسپیرال چیست

برای تهیه و تولید این کانال ابتدا باید محل پروژه مورد بررسی دقیق توسط کارشناسان قرار بگیرد و پس از بررسی های لازم نوع کانال مورد نظر تعیین می گردد و سپس به کمک طراح ها، طراحی این کانال انجام می گیرد و در نهایت به کمک دستگاه های مهندسی با دقت بالا و بسیار تمیز تولید می گردد و به کمک ورق گالوانیزه که پیش تر چگونگی قرارگیری آن نیز توضیح داده شد شکل نهایی این کانال نیز ساخته می شود.

پاسخ به این سوال که کانال اسپیرال چیست موجب آشنایی و شناخت بیشتر این کانال انتقال هوا می گردد و ما را با ویژگی ها و مزایای و خصوصیات این کانال آشنا می سازد و کمک می نماید تا جهت انتخاب بهترین نوع آن برای استفاده در انواع سیستم های تهویه مطبوع و تولید هوای گرم و سرد مورد استفاده قرار می گیرد و مزایای و ویژگی های ذکر شده برای آن موجب گشته است در دنیای مدرن امروزی بسیار پرطرفدار باشد و مورد توجه بسیار قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =


Notice: Undefined index: exclude_current in /home/an1com/domains/abzarkhan.com/public_html/wp-content/plugins/ultimate-posts-widget/ultimate-posts-widget.php on line 104

مطالب مرتبط

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال