خانهمحصولاتلوله خرطومی هوالوله خرطومی پی یو

لوله خرطومی پی یو

لوله خرطومی پی یو

لوله خرطومی پی یو  از یک لایه نوار پی یو تشکیل شده است و این نوار های پی یو به کمک مفتول های فنری فلزی به قطر یک تا دو میلی متر که در میان این نوارها تعبیه می گردند در جای خود استوار قرار می گیرد و موجب می گردد تا این کانال خرطومی دارای ظاهری کاملا استوار بوده و دارای مقطع دایره ای شکل نیز باشد.

لوله خرطومی پی یو را در سایزهایی نظیر  3_4_5_6_7_8_9_10_11_12_14_15_17_20_25_30_35_40_45_50_55_60_65_70_75_80_90 سانتی متر قابل تولید می باشد و این تنوع سایزی منجر به استفاده گسترده از آن در بسیاری از فضاها و کاربری های متنوع در شرایط گوناگون می باشد.

لوله خرطومی پی یو در طول های 10 متری نیز قابل تولید می باشد و درواقع امکان تولید در متراژ دلخواه وجود نداشته و تنها اگر نیاز به استفاده از متراژ کمتر باشد می توان آن را به آسانی به کمک ابزار های ساده برش زده و به طول های کوتاه ترین تبدیل نمود. اما در وزن های مختلفی نیز می توان این لوله خرطومی را تولید نمود چرا که در هر کاربری و هر شرایطی نیاز به وزن های مختلفی از لوله خرطومی پی یو می باشد.

میزان دمایی که لوله خرطومی پی یو در آن بازه دمایی می تواند بدون آنکه کوچکترین آسیبی به آن وارد گردد، فعالیت نماید، بازه دمایی بین 20- الی 80+ درجه سانتی گراد می باشد و در این بازه دمایی لوله خرطومی پی یو دچار آتش سوزی و یا آسیب نمی گردد.

لوله خرطومی پی یو از انعطاف پذیری بسیار مناسب و بالایی برخوردار است و به همین علت انعطاف پذیری به آسانی حالت پذیر بوده و به هر شکل و حالتی در می آید. این خاصیت انعطاف پذیری باعث می شود تا به سادگی فشرده و جمع شده و این خاصیت جمع شدگی باعث می شود که هنگام حمل و انبار نمودن تعداد بسیار زیادی از لوله خرطومی پی یو را بتوان حمل و یا انبار نمود.

لوله خرطومی پی یو (PU Flexible duct) دارای وزن بسیار سبکی می باشد به صورتی که وزن بسیار کمی دارد و درواقع این وزن پایین موجب شده است که حمل آن و همچنین اجرا و نصب آن در پروژه های مختلف به آسانی و با سرعت بسیار بالایی انجام پذیرد و درواقع عملیات مد نظر را به سهولت هرچه تمام تر به اتمام برساند.

سطح داخلی لوله خرطومی پی یو  کاملا صاف و یکدست می باشد و به همین علت مواد و هوا از داخل آن به آسانی عبور می نماید بدون آنکه به هیج مانعی برخورد نماید و از طرفی صاف بودن سطح داخلی مانع از تجمع گرد و خاک در داخل آن می گردد. همچنین علاوه بر صاف بودن سطح داخلی، بدون هر گونه درز و شکافی می باشد به همین علت مواد، مایعات و هوا که از داخل آن عبور می گردد دچار نشتی نشده و مانع از هدر رفتن انرژی می گردد.

از طرفی سطح خارجی لوله خرطومی پی یو عاری از هرگونه خلل و فرجی می باشد و به همین علت نیز مانع از نفوذ و ورود  رطوبت، حرارت، آب، مواد شیمیایی و اسیدی، روغن، بنزین، اسیدها، نور آفتاب، حشرات و… می گردد در نتیجه کاملا مانع از آسیب رساندن به لوله خرطومی می گردد و باعث می شود تا لوله خرطومی پی یو در مدت زمن طولانی تری فعالیت نموده و تا حد فراوانی بر طول عمر آن افزوده گردد.

لوله خرطومی پی یو در برابر سایش، فرسایش، انواع ضربه، فشارهای جانبی، پیچ و تاب و… نیز از خود مقاومت بسیار بالا و مناسبی نشان می دهد و این مقاومت و استحکام نیز می تواند یکی دیگر از عوامل افزایش طول عمر لوله خرطومی پی یو باشد.

لوله خرطومی پی یو کاملا تراکم پذیر بوده و از حداقل شعاع خمش بهره مند می باشد.

این نوع از لوله خرومی هوا در میان انواع کانال هایی که جهت کاربری های مختلف استفاده می گردد به علت مزیت ها و برتری هایی که نسبت به سایر کانال ها دارد مورد استفاده بیشتری قرار گرفته و تا حد فراوانی مورد توجه قرار می گیرد.

از این لوله خرطومی در کاربری های متعدد نظیر کارخانه ها و صنایع گوناگون، فضاهای مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی، فرودگاه ها، اقامت ها و هتل ها، مراکز آموزشی و فرهنگی و… و جهت استفاده در انواع سیستم های تهویه، سرمایش گرمایش، هوارسان، انتقال مواد و ذرات پودری ریز، انواع گازها و گازهای شیمیایی، آب، انواع مایعات و… مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت لوله خرطومی پی یو بالا نبوده و با دارا بودن یک بودجه بسیار مناسب و کم می توان پروژه هایی که مربوط به این کانال می باشد را به اتمام رسانید و درواقع تمامی مزایایی که برای لوله خرطومی پی یو ذکر شد و همچنین قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه آن در کنار سرعت اجرای بسیار بالا باعث شده است که در بسیاری از پروژه ها استفاده از این لوله خرطومی در اولویت قرار بگیرد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 5 / 5. 1

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی