لوله خرطومی فلزی

لوله خرطومی فلزی

لوله خرطومی فلزی در واثع یک نوع لوله خرطومی هوا است که برای کاربری های خاصی مورد استفاده قرارمی گیرد. اما به طور کلی لوله خرطومی فلزی (Metal Flexible Duct) یک محصول بسیار پر کاربرد و در واقع می توان گفت واجب و ضروری جهت انتقال هوا می باشد که در کاربری های گسترده و متعددی قابل استفاده می باشد. هر محصول دیگری شاید بتواند تا حدودی کارهای لوله خرطومی فلزی را انجام دهد اما به هیچ وجه نمی تواند به طور کامل جای لوله خرطومی فلزی بگیرد و در واثع در صورت فقدان این لوله عملیاتی که در حال انجام می باشد مختل و متوقف می گردد. بنابراین لوله خرطومی فلزی عضو بسیار مهم و اساسی در سیستم های انتقال هوا و تهویه مطبوع می باشد.
بیشترین کاربرد استفاده از لوله خرطومی فلزی جهت انتقال آلاینده ها و گازهای زائد صنعتی درانواع کارخانه های صنعتی و غیر صنعتی می باشد که گازهای سمی و زائدات گازی و آلاینده ها توسط لوله خرطومی فلزی به فضایی خارج از فضای داخلی کارخانه هدایت و منتقل می گردد. درواقع یکی از اصلی ترین دلایل ساخت کارخانه های صنعتی در حومه شهرهای اصلی و فضایی به دور فضاهای مسکونی همین گازهای آلاینده می باشند که به بیرون از کارخانه ها منتقل می گردند.
مورد بعدی استفاده از لوله خرطومی فلزی اگزوز خودروهای سنگین مثل کامیون ها، کامیونت ها، تریلرها، جرثقیل ها و… و موتورهای دیزل می باشد که در واقع این مورد نیز بخش گسترده ای از کاربری های این لوله می باشد.
مورد بعدی انتقال نیروی دمنده ها و مکنده ها می باشد.
مورد بعدی استفاده از لوله خرطومی فلزی سیستم های انتقال هوا است که در اکثر سیستم های تهویه مطبوع و سرمایشی گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد و کاربری گسترده ای دارد.
مورد بعدی انتقال مواد شیمیایی می باشد که بیشتر در آزمایشگاه ها و لابراتوار ها مورد استفاده قرار می گیرد و مواد و گازهای شیمیایی را منتقل می نماید.
لوله خرطومی فلزی در طول های 6 متری و در سایزهای دهانه مختلف تولید و به بازار ارائه می گردد و برای هر کاربری یک سایز مشخص مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین قیمت مشخصی نمی توان برای این لوله در نظر گرفت زیرا با توجه به سایز و کاربری لوله قیمت گذاری می شود.
بازه دمایی که لوله خرطومی فلزی می تواند در آن مقاومت نماید 20- الی 500+ درجه سانتیگراد می باشد.
حال به مزایا و ویژگی های منحصر به فرد لوله خرطومی فلزی که آن را از سایر لوله های انتقال هوا متمایز گشته است می پردازیم.
این لوله در برابر انواع اسیدها بسیار از خود مقاومت نشان می دهد به همین دلیل است که جهت انتقال گازهای اسیدی و سمی در آزمایشگاه ها و یا انتقال آلاینده های اسیدی و مضر در کارخانه ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و کوچکترین آسیبی به آن وارد نمی گردد. همچنین در مقابل انواع باکتری ها نیز بسیار مقاوم می باشد.
لوله خرطومی فلزی در برابر رطوبت نیز بسیار مقاوم می باشد. به همین دلیل در شهرهای شمالی و جنوبی که دارای رطوبت بالایی می باشند قابل استفاده می باشد بدون آنکه کوچکترین آسیبی به آن وارد گردد. همچنین در فضاهای مرطوبی همچون سرویس های بهداشتی و حمام ها و فضاهای خارجی ساختمان نیز قابل استفاده می باشد.
در مقابل سایش نیز مقاومت می نماید و به آسانی فرسوده نمی گردد.
در مقابل حرارت بالا از خود مقاومت نشان می دهد و آتش گیر نیز نمی باشد.
در مقابل خورندگی و زنگ زدگی نیز مقاومت بسیار بالایی دارد و این امر موجب می گردد که در بسیاری از فضاها قابل استفاده باشد.
در مقابل نور آفتاب نیز مقاوم می باشد به همین دلیل استفاده از لوله خرطومی فلزی در فضای خارجی ساختمان و در معرض تابش مستقیم نور خورشید نیز دچار آسیب نمی گردد.
این ویژگی ها بیان گر مقاومت بسیار بالای این لوله می باشد که در اثر این عوامل موجب می گردد تا طول عمر این لوله بسیار افزایش یابد در نتیجه کارایی بسیار بالایی نیز داشته باشد و همین عوامل موجب محبوبیت روز افزون لوله خرطومی فلزی گردیده است.
در واقع لوله خرطومی فلزی نسبت به کانال های سنتی و سنتی خصوصا کانال های گرد و چهارگوش گالوانیزه که از آنها هم جهت انتقال هوا استفاده می گردد دارای مزایای بسیار زیادی می باشد و همین امر سبب گردیده است که به مرور جای خود را به این لوله های مدرن انتقال هوا بدهند. این لوله ها امروزه بسیار مورد توجه طراحان و مهندسان و سازندگان قرار گرفته است. خاصیت انعطاف پذیری این لوله های خرطومی انتقال هوا نیز یکی از اصلی ترین ویژگی ها و دلیل مزیت و برتری لوله خرطومی فلزی به شمار می رود چرا که برای انواع فضاها با هرگونه محدودیتی قابل استفاده می باشند و دیگر مسائل و مشکلات گوناگون کانال های قدیمی که در هنگام نصب و اجرا با آنها مواجه می شدند را نیز ندارند.

0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال