خانهمحصولاتلوله خرطومی هوالوله خرطومی با عایق پلی استر

لوله خرطومی با عایق پلی استر

لوله خرطومی با عایق پلی استر

در میان انواع لوله خرطومی هوا، آن دسته از کانال هایی که مجهز به عایق می باشند از بهترین انواع این کانال ها هستند که در مصارف گوناگون نظیر مصارف ساختمانی، صنعتی، انواع سیستم های تهویه مطبوع و سیستم های داکت اسپلیت مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله خرطومی با عایق پلی استر نوعی لوله انعطاف پذیر است که به کمک عایق پلی استر تشکیل می گردد. این لوله خرزومی موجب کاهش بسیار زیاد صدا از دمنده می گردد و عمده کاربری آن در محیط هایی با فشار بالا می باشد. عایق بکار رفته در لوله خرطومی با عایق پلی استر از فشردگی بسیار بالایی بهره مند می باشد.

لوله خرطومی با عایق پلی استر نسبت به سایر انواع لوله های خرطوی از کیفیت بسیار بالایی تری برخوردار بوده و همچنین قیمت بسیار مناسبی را شامل می گردد و تا حد فراوانی در هزینه های پروژه ها صرفه جویی می نماید.

لوله خرطومی با عایق پلی استر (Polyester Flexible Duct) دارای ایزو 9001، 14001 و 18001 از کشور سوئیس می باشد که این مورد برای نخستین بار است که در ایران اتفاق می افتد.

لایه داخلی لوله خرطومی با عایق پلی استر از جنس آلومینیوم بوده و لایه خارجی آن از جنس پی وی سی می باشد که به صورت روکش بر روی عایق پلی استر و کل کانال قرار می گیرد و موجب می شود تا لوله خرطومی با عایق پلی استر در برابر بسیاری از عوامل و خصوصا برخورد اشیای آسیب رسان به کانال جلوگیری می نماید.

یکی دیگر از مزیت های لوله خرطومی با عایق پلی استر این مورد است که در هنگام آتش سوزی از خود هیچ گاز سمی متصاعد نمی نماید. بنابراین هیچ گونه آسیبی به سلامتی بدن انسان نیز وارد نمی نماید.

از لوله خرطومی با عایق پلی استر در کاربری هایی همچون کانال کشی رفت و برگشت سیستم های داکت اسپلیت استفاده می گردد و درواقع یکی از مهم ترین برتری هایی که این لوله خرطومی با عایق پلی استر نسبت به کانال های گالوانیزه دارد یکی این مورد استف که مشکلات اجرایی و نصب کانال های گالوانیزه را ندارد و دیگری آنکه این کانال دارای خاصیت انعطاف پذیری می باشد در حالی که کانال های گالوانیزه کاملا صلب و سخت بوده و دارای هیچ انعطافی نمی باشند.

استاندارد تولیدی لوله خرطومی با عایق پلی استر بر اساس EN 13180 بوده و علاوه بر کاربری هایی که برای آن ذکر شد، در انشعابات کانال های گرمای و سرمایش نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همان طور که گفته شد لایه داخلی و خارجی لوله خرطومی با عایق پلی استر آلومینیوم لمینیت شده با پلی استر می باشد و لایه میانی آن هم عایق پلی استر با ضخامت عموما 25 میلیمتر می باشد. به دلیل وجود پلی استر و دسترسی به سطح نرم، افت فشار و اصطکاک هوا به حداقل مقدار خود رسیده و مانع از رشد باکتری ها می گردد.

لوله خرطومی با عایق پلی استر  کاملا هوابند بوده و در برابر ضربه و پارگی کاملا مقاوم می باشد.

لوله خرطومی با عایق پلی استردر بازه دمایی 30- الی 150+ درجه سانتی گراد قابل استفاده بوده و در این بازه دمایی دچار هیچ گونه آسیب و ایراد نمی گردد.

لوله خرطومی با عایق پلی استر را به آسانی می توان در زیر سقف کاذب پنهان نموده و این گونه موجب کاهش آلودگی ها بصری ناشی از ازدحام انواع لوله ها و انشعابات می گردد.

لوله خرطومی با عایق پلی استر عموما به رنگ مشکی تولید شده و در طول های 6 متری قابل تولید و عرضه می باشد.

این کانال خرطومی انتقال هوا دارای وزن بسیار سبکی بوده و از پایداری بسیار بالایی بهره مند می باشد. به آسانی و بدون پدید آمدن هیچ گونه مشکلی می توان آن را اجرا و نصب نمود و همچنین از مقاومت سایشی بسیار بالایی بهره مند بوده، هیچ گونه بوی نامطبوع و یا گاز سمی از خود متصاعد نمی نماید و کاملا دوست دار محیط زیست بوده و صد در صد قابل بازیافت می باشد.

لوله خرطومی با عایق پلی استر دارای قابلیت جذب ضربه بسیار بالایی می باشد، در محیط گرد و غبار ایجاد نمی نماید و دارای استحکام بسیار بالایی نسبت به وزن سبک خود دارد.

لوله خرطومی با عایق پلی استر کاملا در برابر رشد و نمو انواع قارچ و میکروب مقاوم می باشد. در ارتفاع و ضخامت دارای افت بسیار ناچیز بوده و دارای دوام و عمر بسیار بالایی می باشد.

همچنین لوله خرطومی با عایق پلی استر نسبت به انواع عایق های دیگر سطح اشتعال بسیار پایین تری داشته و در برابر نفوذ رطوبت، حرارت و بخار آب بسیار مقاوم می باشد.

به طور کلی لوله خرطومی با عایق پلی استر در میان انواع کانال های خرطومی دیگر بسیار مقرون به صرفه تر و اقتصادی تر بوده و به همراه ویژگی های فراوانی که دارد بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته است.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی