خانهمحصولاتلوله هودلوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی

لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی

لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی

لوله های انتقال هوا در اشکال و انواع گوناگون و برای کاربری های مختلف در صنعت تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرند.
کاربری تحت عنوان لوله هود که به خود ساختمان هود متصل می گردد و جهت انتقال دود، ذرات گرد و غبار و آلاینده های هوا مورد استفاده قرار می گیرد دارای انواع مختلفی می باشد که یکی از این لوله ها، لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی Accordion Aluminum Flexible Duct می باشد.
ساختمان این لوله خرطومی آلومینیومی به گونه ای است که کاملا از جنس فلز آلومینیوم تشکیل شده است به صورت مواج طراحی شده و دارای درزهایی محکم است که کاملا ضد آب می باشند.
لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی در سایزهای 6,7,8,10,12,15,17,20,22.5,25,30,35,40,45 سانتیمتر تولید و به بازار ارائه می گردند.
همچنین لوله خرطومی آکاردئونی در طول های 3 متری برش می خورد و مورد استفاده قرار می گیرد.
دمای کاری استاندارد که لوله خرطومی آکاردئونی می توان در آن بازه مقاومت نماید 30- الی 250+ درجه سانتیگراد می باشد.

مزیت های لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی

 1. لوله خرطومی آلومینیومی دارای مزایای فراوانی می باشد که تک به تک در مورد آنها توضیحاتی ارائه می دهیم.
  لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی غیر قابل آتش گیری می باشد و در برابر حرارت و آتش از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهد پس در فضاهایی که احتمال آتش سوزی دارد نیز قابل استفاده می باشد.
 2.  این لوله خرطومی آکاردئونی دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی می باشد به همین دلیل انبار کردن آن بسیار راحت انجام می پذیرد و همچنین در بسیاری از فضاهایی که سایر لوله ها نمی توانند جای بگیرند به راحتی قرار می گیرد.
 3. لوله خرطومی آلومینیومی بسیار سبک است و وزن کمی دارد به همین دلیل حمل آن به راحتی و با نیروی کاری کم انجام می پذیرد و نصب آن نیز به راحتی و در کمترین زمان ممکن نیز صورت می گیرد.
 4. در شرایط متفاوت اگر در میان ساپورت قرار بگیرد شکم نمی دهد و به صورت یکدست و منظم و صاف مسیر خود را طی می نماید.
 5. در مقابل فشارهایی که از هر طرف به سمت لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی وارد می شود مقاومت بسیار بالایی از خود نشان میدهد، خم نمی شود، خراب نمی شود و دچار آسیب نیز نمی گردد به همین دلیل طول عمربالایی دارد و کارایی آن نیز افزایش می یابد.
 6. در مقابل فرسایش، اسیدها و انواع باکتری نیز از خود مقاومت نشان می دهد.
  از لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی به عنوان کاربری لوله هود استفاده می گردد و تمامی ویژگی ها و وظایف یکی لوله هود را بر عهده دارد. به همین دلیل با توجه به مزایایی که برای لوله خرطومی آکاردئونی گفته شد، گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده برای انتقال هوا در هود می باشد.
لوله فلکسی بل استیل

کاررد لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی

درواقع وظیفه اصلی لوله خرطومی آلومینیومی هود انتقال و هدایت بو، گرد و غبار، دود و زایدات پراکنده در هوا به فضایی خارج از فضای داخلی ساختمان می باشد. اما نوع دیگری از لوله خرطومی آلومینیومی نیز وجود دارد که علاوه بر انتقال این مواد به بیرون هوای تازه نیز تولید کرده و در فضای داخلی ساختمان این هوای تازه و تصفیه شده را به جریان می اندازد که به آن لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی تصفیه هوا نیز می گویند.
موارد مصرف لوله خرطومی آکاردئونی در فصاهای مسکونی به عنوان هود آشپزخانه جزیره ای یا زیر کابینتی می باشد و همچنین در آشپزخانه های صنعتی و کارخانه های صنعتی جهت مصارف صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد که در آنجا آلاینده های تولید شده تحت فعالیت های صنعتی کارخانه ها را به فضایی خارج از فضای کارخانه منتقل می کند و به همین دلیل است که باید کارخانه ها در فضایی به دور از فضای سکونت افراد تعبیه شود تا هنگامی که این آلاینده ها به سمت خارج از فضای کارخانه منتقل می گردند به افراد ساکن در اطراف کارخانه آسیبی وارد ننماید. پس می توان کاربری آن را هم به دو دسته خانگی و صنعتی تقسیم بندی نمود.
علاوه بر خود این لوله خرطومی هود انتقال هوا که در بازار موجود می باشد سایز لوازم جانبی و متعلقات آن نیز مانند فیلتر های لوله هود نیز در بازار موجود می باشند که در دو کیفیت متفاوت عرضه می گردند در نتیجه قیمت های آنها نیز متفاوت می باشد و همچنین به دلیل آنکه لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی نیز در سایزهای مختلف با توجه به نیاز تولید و ارائه می گردد هم نمیتوان قیمت ثابت و مشخصی برای آن در نظر گرفت.
در کل لوله های هود به دو دسته لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی و لوله خرطومی پلاستیکی تقسیم بندی می گردند که هر کدام با ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود جهت استقاده در یک فضا و کاربری خاص مورد استفاده قرار می گیرند که ویژگی ها و مزایای استفاده از لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی به طور مختصر توضیح داده شد.

کاربرد لوله خرطومی آلومینیمی آکاردئونی چیست؟

کاربرد اصلی این محصول برای انتقال هوا در انواع هود های خانگی و صنعتی می باشد. این محصول در ایران به عنوان لوله بخاری نیز بسیار مورد مصرف قرار میگیرد که البته پیشنهاد نمی شود.

لوله خرطومی آلومینیمی آکاردئونی در چه قطر هایی تولید می شود؟

این محصول به صورت اساندارد در قطر های 6 8 10 12 15 20 25 30 35 و 40 سانتیمتر و طول شاخه ی 3 متر تولید می شود.

تفاوت لوله خرطومی آلومینیمی آکاردئونی و لوله بخاری چیست؟

هردو این محصولات لوله های انتقال هوا از جنس آلومینیم میباشند اما تفاوت مهم آنها در هوابندی آن می باشد. لوله های آلومینیمی آکاردئونی به اندازه لوله های بخاری هوابند نیستند اما به دلیل خاصیت انعطاف پذیری به دیگر محصولات ارجع هستند.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 5 / 5. 3

1 دیدگاه دربارهٔ «لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی;

 1. برادر تا لیست قیمت ندهی تمام زحمات خوب شما از بین میره مشتری برای تصمیم گیری باید لیست قیمت را ببیند

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی