لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی

لوله های انتقال هوا در اشکال و انواع گوناگون و برای کاربری های مختلف در صنعت تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرند.
کاربری تحت عنوان لوله هود که به خود ساختمان هود متصل می گردد و جهت انتقال دود، ذرات گرد و غبار و آلاینده های هوا مورد استفاده قرار می گیرد دارای انواع مختلفی می باشد که یکی از این لوله ها، لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی Accordion Aluminum Flexible Duct می باشد.
ساختمان این لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی به گونه ای است که کاملا از جنس فلز آلومینیوم تشکیل شده است به صورت مواج طراحی شده و دارای درزهایی محکم است که کاملا ضد آب می باشند.
لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی در سایزهای 6,7,8,10,12,15,17,20,22.5,25,30,35,40,45 سانتیمتر تولید و به بازار ارائه می گردند.
همچنین لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی در طول های 3 متری برش می خورد و مورد استفاده قرار می گیرد.
دمای کاری استاندارد که لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی می توان در آن بازه مقاومت نماید 30- الی 250+ درجه سانتیگراد می باشد.
لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی دارای مزایای فراوانی می باشد که تک به تک در مورد آنها توضیحاتی ارائه می دهیم.
1. لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی غیر قابل آتش گیری می باشد و در برابر حرارت و آتش از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهد پس در فضاهایی که احتمال آتش سوزی دارد نیز قابل استفاده می باشد.
2. این لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی می باشد به همین دلیل انبار کردن آن بسیار راحت انجام می پذیرد و همچنین در بسیاری از فضاهایی که سایر لوله ها نمی توانند جای بگیرند به راحتی قرار می گیرد.
3. لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی بسیار سبک است و وزن کمی دارد به همین دلیل حمل آن به راحتی و با نیروی کاری کم انجام می پذیرد و نصب آن نیز به راحتی و در کمترین زمان ممکن نیز صورت می گیرد.
4. در شرایط متفاوت اگر در میان ساپورت قرار بگیرد شکم نمی دهد و به صورت یکدست و منظم و صاف مسیر خود را طی می نماید.
5. در مقابل فشارهایی که از هر طرف به سمت لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی وارد می شود مقاومت بسیار بالایی از خود نشان میدهد، خم نمی شود، خراب نمی شود و دچار آسیب نیز نمی گردد به همین دلیل طول عمربالایی دارد و کارایی آن نیز افزایش می یابد.
6. در مقابل فرسایش، اسیدها و انواع باکتری نیز از خود مقاومت نشان می دهد.
از لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی به عنوان کاربری لوله هود استفاده می گردد و تمامی ویژگی ها و وظایف یکی لوله هود را بر عهده دارد. به همین دلیل با توجه به مزایایی که برای لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی گفته شد، گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده برای انتقال هوا در هود می باشد.
درواقع وظیفه اصلی لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی هود انتقال و هدایت بو، گرد و غبار، دود و زایدات پراکنده در هوا به فضایی خارج از فضای داخلی ساختمان می باشد. اما نوع دیگری از لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی نیز وجود دارد که علاوه بر انتقال این مواد به بیرون هوای تازه نیز تولید کرده و در فضای داخلی ساختمان این هوای تازه و تصفیه شده را به جریان می اندازد که به آن لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی تصفیه هوا نیز می گویند.
موارد مصرف لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی در فصاهای مسکونی به عنوان هود آشپزخانه جزیره ای یا زیر کابینتی می باشد و همچنین در آشپزخانه های صنعتی و کارخانه های صنعتی جهت مصارف صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد که در آنجا آلاینده های تولید شده تحت فعالیت های صنعتی کارخانه ها را به فضایی خارج از فضای کارخانه منتقل می کند و به همین دلیل است که باید کارخانه ها در فضایی به دور از فضای سکونت افراد تعبیه شود تا هنگامی که این آلاینده ها به سمت خارج از فضای کارخانه منتقل می گردند به افراد ساکن در اطراف کارخانه آسیبی وارد ننماید. پس می توان کاربری آن را هم به دو دسته خانگی و صنعتی تقسیم بندی نمود.
علاوه بر خود این لوله خرطومی هود انتقال هوا که در بازار موجود می باشد سایز لوازم جانبی و متعلقات آن نیز مانند فیلتر های لوله هود نیز در بازار موجود می باشند که در دو کیفیت متفاوت عرضه می گردند در نتیجه قیمت های آنها نیز متفاوت می باشد و همچنین به دلیل آنکه لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی نیز در سایزهای مختلف با توجه به نیاز تولید و ارائه می گردد هم نمیتوان قیمت ثابت و مشخصی برای آن در نظر گرفت.
در کل لوله های هود به دو دسته لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی و لوله خرطومی پلاستیکی تقسیم بندی می گردند که هر کدام با ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود جهت استقاده در یک فضا و کاربری خاص مورد استفاده قرار می گیرند که ویژگی ها و مزایای استفاده از لوله خرطومی آلومینیومی آکاردئونی به طور مختصر توضیح داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + سه =


Notice: Undefined index: exclude_current in /home/an1com/domains/abzarkhan.com/public_html/wp-content/plugins/ultimate-posts-widget/ultimate-posts-widget.php on line 104

مطالب مرتبط

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال