خانهمحصولاتلوله خرطومی هوالوله خرطومي پلي اورتان

لوله خرطومي پلي اورتان

لوله خرطومي پلي اورتان

لوله خرطومي پلي اورتان جهت جابه جایی و انتقال موادی همچون ذرات چوب، گرانول، گرد و غبار و… مورد استفاده قرار می گیرد و علاوه بر موارد ذکر شده، در سیستم های تهویه مطبوع در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های لوله خرطومي پلي اورتان

این لوله خرطومی از ویژگی های بسیار ویژه و منحصر به فردی بهره مند است که یکی از اصلی ترین و مهم ترین این ویژگی ها، خاصیت انعطاف پذیری بالای آن است که این ویژگی مزایای بسیار زیادی را با خود به همراه دارد. تصور کنید قصد دارید در یک فضایی که محدودیت هایی دارا است از یک کانال انتقال هوا یا مواد استفاده کنید. اگر آن کانال به صورت صلب و بسیار مستحکم باشد، امکان عبور از آن فضا دشوار و در بسیاری از مواقع کاملا غیر ممکن خواهد بود.

بنابراین در این شرایط کانالی که از خاصیت انعطاف پذیری برخوردار است، بسیار کارآمد خواهد بود زیرا به دلیل خاصیت انعطاف پذیری به راحتی به هر شکل و حالتی در آمده و قادر به جای گیری در هر فضا و شرایطی خواهد بود. از طرفی به دلیل ویژگی انعطاف پذیری، در فضایی قابل جای گیری بوده، فضای زیادی را اشغال نمی کند، به راحتی جمع شده و می توان تعداد بسیار زیادی از این لوله خرطومی را در یک فضا قرار دارد.

از جمله مهم ترین و بارزترین ویژگی این محصول ضد سایش بودن آن می باشد.

مورد دیگری که باعث می شود تا استفاده از آن در حال افزایش باشد؛ مقاومت بالای آن در برابر پارگی و کشیدگی و همچنین تغییر حالت می باشد. زیرا لوله خرطومی پلی اورتان دارای حالت پذیری بسیار بالایی می باشد؛ به همین دلیل در برابر فشار های بیرونی کاملا منعطف عمل می نماید و به این ترتیب اثری از پارگی و آسیب های سطحی در این لوله مشاهده نمی شود.

از این رو به لوله خرطومی پلی اورتان یک لوله خرطومی اتصال ناپذیر نیز گفته می شود که دارای مقاومت و درجه استحکام بسیار بالایی می باشد. ذکر این نکته نیز لازم است که می توان جهت افزایش مقاومت لوله خرطومی پلی اورتان می توان ضخامت بدنه آن را افزایش داد و یا قطر مفتول فولادی به کار رفته در ساختار آن را، تا حدودی بیشتر در نظر گرفت.

قیمت لوله خرطومي پلي اورتان

هزینه هایی که در جهت تولید لوله خرطومي پلي اورتان صرف می شود شامل هزینه های بالایی نیست و با صرف هزینه های اندک می توان آن را تولید کرد و در واقع جهت تولید این لوله خرطومی نیاز به صرف هزینه های بالایی نیست. از طرفی جهت حمل، جابه جایی و نصب آن هم نیاز به صرف هزینه هنگفت نداشته و با تامین هزینه های اندک می توان این لوله خرطومی را در محل مورد نظر نصب و راه اندازی کرد. بنابراین این لوله خرطومی را می توان یک لوله خرطومی کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی معرفی کرد و از آن جایی که برای بسیاری از افرادای که در حال اجرای یکی پروژه تهویه یا انتقال مواد هستند، صرفه جویی در هزینه ها بسیار اهمیت دارد، لوله خرطومي پلي اورتان برای آن ها می تواند یک گزینه بسیار مناسب و کاربردی محسوب شود.

مقاومت لوله خرطومي پلي اورتان

لوله خرطومي پلي اورتان از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار است. در برابر عواملی همچون فشارهای وارده، کشش، ساییدگی کاملا مقاومت است بنابراین در برابر این گونه از عوامل از خود مقاومت بالایی نشان داده و از همین رو دچار آسیب نخواهد شد. از طرفی در برابر عواملی نظیر عوامل شیمیایی، سمی و عواملی که کاملا آسیب رسان و خطرناک به نظر می رسند، مقاومت بالایی داشته و دچار هیچ گونه مشکل و آسیبی نخواهد شد چرا که ساختار لوله خرطومي پلي اورتان به گونه ای طراحی شده است که در برابر این دسته از مواد از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهد.

لوله خرطومي پلي اورتان را می توان در فضای باز و در معرض عوامل طبیعی هم قرار داد بدون آن که هیچ گونه نگرانی در مورد عواملی همچون تابش مستقیم نور خورشید، اشعه uv، گرما و سرمای شدید، شرایط نا مناسب جوی و آب و هوایی، باران، باد، برف، حشرات موذی و… هیچ کدام قادر به آسیب رساندن به این لوله خرطومی نیستند و به این ترتیب لوله خرطومي پلي اورتان از طول عمر بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. در واقع این مقاومت و طول عمر بالا باعث شده است که در هزینه ها و زمان تا میزان بسیار زیادی صرفه جویی شود. چرا که طول عمر بالا شما را از تهیه کانال جدید بی نیاز می کند و مقاومت بالا هم موجب می شود که این لوله خرطومی دیرتر خراب شده و نیاز شما را به صرف هزینه و زمان جهت تعمیر و تعویض آن تا میزان بسیار زیادی کاهش می دهد.

وزن و ساختار لوله خرطومي پلي اورتان

لوله خرطومي پلي اورتان بسیار سبک است. زیرا مواد و متریالی که در ساخت آن مصرف می شود شامل مواد و متریال ساده و بسیار سبکی است که در نهایت وزن این لوله خرطومی هوا بسیار کم و سبک است و همین مسئله موجب می شود که امکان جا به جایی آن بسیار آسان بوده و می توان در کوتاه ترین زمان ممکن این لوله خرطومی را تولید نمود و سپس در سریع ترین زمان ممکن جا به جا کرده و در محل پروژه راه اندازی کرد.

لوله خرطومی پلی اورتان متشکل از ترکیبی به نان پلی اورتان نرم می باشد که با یک فنر فولادی تقویت می شود و حجمی دایره ای شکا و انعطاف پذیر به لوله می بخشد.

این لوله خرطومی در ساختار بسیار شبیه به لوله خرطومی پی وی سی ( PVC )، می باشد؛ اما در عمل باید به این نکته توجه داشت که مقاومت و ضد سایش بودن لوله خرطومی پلی اورتان بسیار بیشتر از کانال های پی وی سی می باشد.

برخلاف سایر نمونه های لوله خرطومی مکنده، لوله خرطومی پلی اورتان کاملا حالت پذیر می باشد و دارای مقاومت دمایی بالایی نیز می باشد و شاید علت محبوبیت آن در میان فعالان صنعتی نیز همین مورد باشد.

این داکت فلکسی در سایز و قطر دهانه متنوعی تولید می گردد. به طور کلی لوله خرطومی پلی اورتان از قطر دهانه 4 تا 20 سانت طراحی و تولید می گردد.

همین مسئله موجب سرعت بخشیدن به انجام کار و صرفه جویی بسیار در زمان می شود. برای افرادی که به زمان اهمیت می دهند و برایشان اتمام به موقع پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است، استفاده از لوله خرطومي پلي اورتان کاملا پیشنهاد می شود.

لوله خرطومي پلي اورتان را می توان در سایزهای مختلفی تولید کرد و در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار داد. در واقع هیچ گونه محدودیتی جهت استفاده از این لوله خرطومی در پروژه های مختلف وجود نداشته و در تمامی پروژه های گوناگون با کاربری های مختلف و در متراژ متنوع مورد استفاده قرار می گیرد. همین تنوع موجب استفاده گسترده از آن در کاربری ها و فضاهای مختلف شده است.

لوله خرطومي PVC

لوازم جانبی لوله خرطومي پلي اورتان

هنگامی که در یک پروژه نیاز به استفاده از این لوله خرطومی پیدا می شود، ممکن است به صورت تنهایی مورد استفاده قرار بگیرد و یا نیاز به استفاده از لوازم جانبی هم باشد. انواع و اقسام لوازم جانبی در ابعاد، اشکال و تعداد مختلف قابل تولید هستند که هریک وظیفه ای را بر عهده دارند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند که در نهایت موجب پیشرفت و بالا رفتن کارایی کل سیستم می شوند.

برخی از قطعات هم بنا بر نیاز پروژه به صورت سفارشی و مخصوص همان پروژه تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

برای ابتدا و انتهای کانال نیاز است تا از ساپورت ها استفاده شود که به صورت سقفی و دیواری تولید می شوند و می توان سر و ته کانال را به دیوار یا سقف متصل نمود. رابط ها قطعاتی هستند که دو سر کانال با سایز یکسان را به یکدیگر متصل می کند. تبدیل ها هم برای اتصال دو سر کانال با سایزهای متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد و برای اتصال یک کانال گرد به یک کانال با مقطع دایره یا مستطیل، از تبدیل های چهارگوش به گرد استفاده می شود. زانویی ها که برای اتصال کانال ها به صورت زاویه دار است در زوایای مختلفی از جمله ۹۰، ۳۰، ۶۰، ۴۵ و… تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد. زانو تبدیل ها، شلواره ها، سه راهی ها، چهار راهی ها، چهار راه تبدیل ها، کلاهک ها و… همگی از جمله دیگر قطعاتی هستند که در یک پروژه با توجه به نیاز مورد استفاده قرار می گیرند. دریچه ها آخرین بخش یک سیستم هستند که هوای هدایت شده توسط لوله خرطومي پلي اورتان را در فضا پخش می کنند و فشار و سرعت این دریچه ها به کمک دمپر ها که به صورت برقی و دستی هستند کنترل می شود.

همگی این قطعات در کنار یکدیگر کمک می کنند تا یک سیستم کامل و بسیار با کیفیت به وجود آید و تا حد ممکن در راستای بهبود کیفیت و کارایی سیستم پیش بروند.

لوله خرطومي پلي اورتان جایگزین بسیار مناسبی برای سایر انواع کانال های موجود در بازار محسوب می شود.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

1 دیدگاه دربارهٔ «لوله خرطومي پلي اورتان;

  1. قیمت رو چطوری استعرام کنیم، نحوه خرید از کجا و به چه صورتیه

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی