لوله خرطومي ماينر

لوله خرطومي ماينر

لوله خرطومي ماينر یک عضو بسیار مهم در سیستم های ماینر به شمار می رود که درواقع بدون وجود این لوله خرطومی هوا، دستگاه عملکرد بهینه خود را از دست داده و نمی تواند به ادامه فعالیت خود بپردازد. بنابراین استفاده از لوله خرطومي ماينر با کیفیت و مناسب یکی از عوامل تاثیر گذار و بسیار مهم در تعیین کیفیت و بازدهی عملکردی سیستم ماینر می گردد و بدین ترتیب موجب می گردد تا سیستم در طول فعالیت خود به درستی عمل نموده و نیاز به تعمیرات و نگهداری پیدا نکرده و در نهایت بر طول عمر آن تا میزان فراوانی بیافزاید.

عملکرد دستگاه ماینر

اما در ابتدا به نحوه عملکرد دستگاه ماینز می پردازیم.

دستگاه ماینر مجهز به هواکش کامپیوتری می باشد که در پشت دستگاه تعبیه می گردد. این دستگاه حرارت بسیاری را تولید می نماید و بدین ترتیب حرارت تولید شده توسط این هواکش کامپیوتری به فضایی خارج از فضای مورد پروژه منتقل می گردد.

در هر فضا ممکن است چندین دستگاه ماینر مورد استفاده قرار بگیرد که هریک از این دستگاه ها فعالیت نموده و حرارت بالایی را تولید می نمایند. این حرارت در دو حالت کنترل می گردد. در حال اول در فضا باقی می ماند و در حالت دوم از فضا خارج می گردد که حالت دوم موجب خنک تر شدن فضا و دستگاه شده و موجب بهبود عملکردی دستگاه نیز می گردد.

در این شرایط می توان به سه روش حرارت تولیدی از دستگاه را به فضایی خارج از فضای داخلی منتقل نمود. در روش اول تمامی ماینر ها از یک جهت به یک پلانیوم باکس متصل می گردند و پلانیوم باکس نیز به لوله خرطومي ماينر (Miner Flexible Duct) متصل می گردد و لوله خرطومي ماينر نیز به یک هواکش بین کانالی متصل می گردد. این هواکش را می توان یا در داخل فضا و یا در خارج از فضا تعبیه نمود و به کمک این هواکش، حرارت بالای تولید شده توسط دستگاه به خارج از ساختمان منتقل می گردد.

در این شرایط هواکش مورد استفاده عموما سایز بزرگی معادل 30 سانت دارا خواهد بود.

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

در روش دوم یک هود صنعتی در بالای ماینر ها تعبیه شده و هوای گرم را از بالا مکش می نماید و سر آزاد نیز به یک هواکش بین کانال متصل شده و بدین طریق هوای پر حرارت را به فضای مد نظر منتقل می نماید.

در روش سوم اگر در یک فضا چندین ماینر وجود دارد، هر ماینر به صورت جداگانه به یک لوله خرطومي ماينر متصل می گردند و سر آزاد لوله خرطومي به یک هواکش بین کانالی متصل می گردد و بدین طریق هوای پر حرارت را با cfm کمتری به بیرون از فضای مورد نظر منتقل می نماید. درواقع مناسب ترین cfm مابین 700 الی 1500 cfm می باشد. این هواکش هایی که به صورت مجزا به دستگاه ها متصل می گردند، دارای سایز کوچکتر و مقداری حدودا برابر 10 سانت خواهند بود که این مقدار می توان برای هر یک عدد دستگاه ماینر و یا هر دو عدد آن باشد. در مواقعی که از دو ماینر استفاده می گردد، می توان مابین آن ها شلواره قرار داد. در این روش در میان شلواره و دستگاه های ماینر حتما باید از لوله خرطومي ماينر استفاده نمود و همچنین از ظرف دیگر در محل اتصال شلواره و فن بین کانالی نیز لوله خرطومي تعبیه می گردد.

لوله خرطومي ماينر گفته شد در دستگاه های ماینر کانال فلکسیبل با عایق الاستومری می باشد. درواقع ساختار این لوله خرطومي ماينر بدین صورت است که کانال های هوای کاملا مننعطف و حالت پذیر می باشند. لوله خرطومي ماينر با عایق الاستومری بدین صورت تشکیل می گردد که لایه داخلی و خارجی آن متشکل از فویل آلومینیوم بوده و لایه میانی آن متشکل از عایق الاستومری می باشد و به کمک مفتول های فلزی این لوله خرطومي ماينر تقویت گشته و در جای خود محکم نگه داشته می شوند.

مزایای لوله خرطومي ماينر

لوله خرطومي ماينر با عایق الاستومری دارای مزایای بسیار زیادی است و درواقع به همین علت است که جهت دستکاه های ماینر مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله خرطومي با عایق الاستومری تنها کانالی است که می توان آن را هم زمان با تولید عایق نمود و وجود عایق و خصوصا عایق الاستومری در ساختار این لوله خرطومی موجب محافظت هرچه بیشتر و بهتر از لوله خرطومي شده است.

لوله خرطومي ماينر با عایق الاستومری در طول عملکرد خود کاملا مقاوم و مستحکم است و در طول عملکرد خود دچار هیچ گونه آسیب و صدمه ای نمی گردد بنابراین از طول عمر بسیار بالایی بهره مند می باشد.

لوله خرطومي ماينر به سرعت و در کوتاه ترین زمان ممکن هم تولید شده و هم نصب و اجرا می گردد و درواقع به همین علت موجب صرفه جویی فراوان در زمان نیز می گردد. سبک بودن وزن، مقرون به صرفه بودن و هزینه های پایین و تنوع سایزی بالا از سایر مزایای این کانال هوا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 1 =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال