خانهمحصولاتلوله خرطومی هوالوله خرطومي فلزي

لوله خرطومي فلزي

لوله خرطومي فلزي

لوله خرطومي فلزي نوعی لوله خرطومی هوا است که از جنس فلز تولید می گردد.

استفاده از فلز در ساختار لوله خرطومي فلزي (Metal Flexile Duct) بسیار مناسب است چرا که موجب مقاومت بسیار بالای این لوله خرطومی در برابر حرارت، نفوذ رطوبت، گرد و غبار، آب، سرما و گرما، باکتری و میکروب ها و به طور کلی بسیاری از شرایط آب و هوایی نامساعد شده و از طرفی در برابر عواملی همچون ضربه، فشار، کشش و… هم بسیار مقاوم خواهد بود. در نتیحه بدین صورت باعث می شود که لوله خرطومي فلزي در طول فعالیت خود عملکردی بسیار با کیفیت ارائه داده و به هیچ عنوان دچار آسیب و یا مشکلی نگشته و در نتیجه نیاز به تعمیرات و نگهداری خاصی پیدا نمی نماید. بدین ترتیب علاوه بر آن که هزینه های ناشی از تعمیرات از این لوله خرطومي فلزي حذف می گردد، از طرفی  موجب عملکرد بسیار با کیفیت و به صرفه در طول مدت زمان عمر خود ارائه می دهد.

لوله خرطومي فلزي را از جنس متریال های دیگر نظیر گالوانیزه، سیلیس و… نیز می توان تولید نمود و درواقع هریک دارای ویژگی های منحصر به خود می باشند و بدین ترتیب در شرایط گوناگون ممکن است نیاز باشد تا از متریال این لوله خرطومی استفاده گردد و درواقع ویژگی های آن متناسب با ویژگی های ساختاری هر متریال منحصر به فرد باشد.

به همین دلیل تنوع بالا در استفاده از متریال های مختلف در تولید این نوع از لوله خرطومي فلزي موجب استفاده گسترده از آن در کاربری های متنوع و متفاوتی شده است.

لوله خرطومي فلزي را همچنین می توان در تنوع بسیار بالایی از نظر سایز و یا متراژ تولید نمود و این تنوع بالا یکی دیگر از علل گوناگون استفاده از آن در فضاهای مختلف می باشد چرا که این تنوع سایزی در همه انواع لوله ها وجود نداشته و درواقع این امر می تواند یکی از عناوین برتری آن نسبت به سایر کانال ها باشد.

لوله خرطومي فلزي دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی بوده و صد در صد حالت پذیر می باشد بدین صورت که به راحتی خم و فشرده شده و به هر شکل و حالتی در می آید و بدین ترتیب می توان از آن در شرایط و موقعیت های متنوعی استفاده نمود. حتی در فضاهایی که محدودیت های فراوان داشته و به سختی می توان کانال را از داخل آن عبور داد. در واقع این عمل برای سایر انواع کانال ها امری دشوار به شمار می رود اما برای لوله خرطومي فلزي راحتی و سادگی قابل انجام می باشد.

لوله خرطومي فلزي درست است که از جنس فلز تولید می گردد اما دارای وزن بسیار پایینی بوده و کاملا سبک می باشد به همین علت عملیات جا به جایی و اجرای آن در محل به سرعت هر چه تمام تر و به سادگی کامل صورت می پذیرد.

علاوه بر آن استفاده از ورق های فلزی در ساختار این لوله خرطومی تشکیل یک ساختار کاملا یکپارچه و منظم و درواقع بدون هیچ خلل و فرجی را به وجود می آور و این امر کمک به این موضوع می نماید تا ماده و یا هوای عبوری از داخل لوله خرطومي فلزي از میانه راه نشتی ننموده و موجب هدر رفتن بسیار انرژی نگردد.

همچنین از سطح خارجی این لوله نیز این ساختار منسجم کاملا مانع از ورود تمامی عوامل و موارد طبیعی و غیر طبیعی مزاحمی می شود که پیش تر در مورد آنها توضیح داده شد.

قیمت تولید لوله خرطومي فلزي بالا نیست و درواقع با صرف بودجه بسیار پایین می توان هم لوله خرطومي فلزي را تولید نمود و هم آن را اجرا و نصب نمود و از آنجایی که نصب آن به هیچ عنوان دشوار نیست حتی توسط شخص غیر متخصص و تنها با داشتن دانش اندک و رعایت نکات ایمنی و فنی مختلف می توان لوله خرطومي فلزي را در محل مورد نظر اجرا نموده و این خصوصیت نیز تا حد بسیار زیادی موجب صرف جویی در هزینه های پروژه که یک عامل بسیار مهم است می گردد.

بنابراین صرفه جویی در زمان، مصرف انرژِی، صرف هزینه و… موجب شناخته شدن لوله خرطومي فلزي به عنوان یک لوله خرطومی کاملا به صرفه می باشد و درواقع شاید اصلی ترین علت جایگزینی و استفاده گسترده این لوله خرطومی همین عللی باشد که گفته شد.

به طور کلی لوله خرطومي فلزي دارای خواص بسیار منحصر به فرد و خوبی است که موجب تمایز آن با سایر لوله های دیگر شده است و از طرفی لوله خرطومي فلزي تنها جهت انتقال هوا مود استفاده قرار نمیگیرد بلکه کاربری آن گسترده بوده و جهت انتقال حرارت، دوده در انواع خودروهای سنگین و نیمه سنگین و سبک، انتقال مواد و ذرات ریز و معلق در هوا، انتقال انواع گازهای سمی و غیر سمی، انتقال انواع مایعات، مواد شیمیایی و سمی و… مورد استفاده قرار می گیرد بدون آن که هیچ گونه آسیبی به ساختار آن وارد گردد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی