خانهمحصولاتکانال فلکسیبلداکت فلکسیبل

داکت فلکسیبل

داکت فلکسیبل

داکت فلکسیبل به کانال های انعطاف پذیر و خرطومی شکلی گفته می شود که جهت انتقال هوا در پروژه های تهویه مطبوع و سیستم های سرمایشی گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرند. و به دلیل سرعت بالا در حین انجام پروژه و مقاومت بسیار بالایی که در برابر عوامل جوی و خارجی و فشارهای وارده دارند بسیار پر طرفدار می باشند.

داکت فلکسیبل (Flexible Duct) بهترین و مناسب ترین گزینه برای سیستم های داکت اسپلیت و جایگزین بسیار عالی برای کانال های قدیمی و سنتی و کانال های گالوانیزه می باشد. و از لحاظ متریال ساخت نیز نسبت به سایر کانال ها و ورق های گالوانیزه بسیار مقرون به صرفه تر می باشد و در تهیه و تولید آن از مرغوب ترین متریال ها استفاده شده است. به همین دلایل بهترین گزینه جهت انتقال در فضاها و کاربری های گوناگون می باشد و در سایزها و انواع مختلف با ویژگی های گوناگون قابل استفاده می باشند.

مزایای داکت فلکسیبل

از مزایای داکت فلکسیبل علاوه بر قیمت مقرون به صرفه نسبت به سایر کانال ها و لوله های انتقال هوا می توان به ظاهر بسیار زیبا و شکیل آن نیز اشاره نمود. همچنین دارای وزن بسیار سبکی می باشد که این خاصیت و خاصیت انعطاف پذیری داکت فلکسیبل موجب شده است تا انبار کردن آنها بسیار آسان باشد و همچنین حمل و نقل و نصب این کانال ها به سادگی صورت پذیرد.

داکت فلکسیبل فضای بسیار کمی را اشغال می نماید که این امر هم جهت انبار کردن کانال ها و هم جهت قرارگیری و نصب و همچنین عبور از فضاهای مختلفی که شاید سایر کانال ها امکان آن را نداشته باشند، بسیار مناسب می باشد.

خاصیت دیگر داکت فلکسیبل که آن را از سایر کانال های انتقال هوا بسیار متمایز می سایز امکان پیش عایق شدن قبل از تولید و یا همزمان با تولید برای این کانال هوا امکان پذیر است در حالیکه برای سایر کانال های هوا این امکان وجود ندارد و اکثرا تنها پس از تولید می توان آن ها را عایق نمود که این امر با مسائل و مشکلات فراوانی همراه می باشد. قابلیت عایق پذیری برای داکت فلکسیبل موجب می گردد تا در مقابل سرما و گرما، رطوبت، باکتری و حشرات و… مقاومت بسیار بالایی از خود نشان دهد و همچنین جهت استفاده در فضاهایی با رطوبت بالا مانند شهرهای شمالی و جنوبی کشور، فضاهای پررطوبت مثل سرویس های بهداشتی، حمام، سونا، جکوزی، استخر و… مناسب باشد و همچنین جهت اگزاست یا همان تخلیه هوا، تهویه مطبوع، سیستم های سرمایشی گرمایشی و… نیز گزینه بسیار مناسبی می باشند.

داکت فلکسیبل همان طور که گفته شد در انواع مختلفی قابل تولید می باشند، امکان اختصاص دادن ویژگی های خاص برای هریک از کانال ها وجود دارد که با تعبیه آن ویژگی ها و خواص هریک جهت استفاده برای کاربری متناسب با ویژگی های آن کانال مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین در سایزهای مختلف و متراژ متفاوت قابل تولید و ارائه می باشند.

جهت آشنایی با انواع کانال فلکسیبل به تفصیل به معرفی هریک می پردازیم.

مزایای کانال فلکسیبل

داکت فلکسیبل ساده

دسته اول داکت فلکسیبل بدون عایق می باشند.

  1. داکت فلکسیبل آلومینیومی ساده
  2. داکت فلکسیبل کومبی با روکش پی وی سی مشکی رنگ
  3. داکت فلکسیبل برزنتی نخدار مسلح
  4. داکت فلکسیبل پی وی سی شفاف دارای خاصیت مکش نیز می باشد که جهت استفاده درجاروبرقی برقی های صنعتی و همچنین در کارخانه های بزرگ صنعتی جهت مکش ذرات معلق در هوا و گرد و غبار مورد استفاده قرارمی گیرد و به علت شفاف بودن امکان دیده شدن این ذرات وجود دارد.
  5. کانال انتقال هوای انعطاف پذیر برزنتی معدنی که جهت استفاده در معادن می باشد

داکت فلکسیبل پیش عایق

دسته دوم کانال هوای انعطاف پذیر که همرا با عایق در انواع مختلفی جهت استفاده در کاربری های مختلف می باشد.

  1. کانال هوای انعطاف پذیر با عایق الاستومری (که امروزه به دلیل مزایای فراوانی که دارد بسیار مورد توجه مهندسان و سازندگان قرار گرفته است)
  2. لوله انتقال هوا انعطاف پذیر با عایق پلی استر فشرده که به اصطلاح به آن IFD می گویند.
  3. لوله انتقال هوا انعطاف پذیر با عایق پشم شیشه ( که به علت ضررهای فراوانی که عایق پشم شیشه و ذرات معلق آن در هوا برای ریه و بدن انسان دارد استفاده از عایق الاستومری جایگزین پشم شیشه گزینه بسیار مناسبی می باشد چرا که علاوه بر این که برای سلامتی انسان هیچ گونه ضرری ندارد، دارای مزایا و خاصیت های فراوانی نسبت به سایر عایق ها دارا می باشد.)
  4. لوله انتقال هوا انعطاف پذیر با عایق پلی استر
  5. لوله انتقال هوا انعطاف پذیر با عایق پلی اتیلن

همان طور که گفته شد هریک با توجه به ویژگی ها و خواصی که هنگام ساخت و تولید آنها به کمک ماشین آلات مهندسی و پیشرفته تعبیه گشته است جهت استفاده در کاربری های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتری بازدهی و کارایی را جهت کل سیستم کانال کشی هوا به ارمغان می آورند.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی