داکت فلکسیبل کومبی

داکت فلکسیبل کومبی یکی از بهترین انواع کانال های انتقال هوا به شمار می رود. ساختار داکت فلکسیبل کومبی بدین صورت است که از چندین لایه ورقه پلی استر و فویل آلومینیوم متشکل شده است که مفتول های فلزی در بین این لایه ها قرار گرفته و موجب محکم و استوار نگه داشتن این ورقه ها می گردد و در نهایت یک لایه ورق پی وی سی کل ساختار کانال را پوشش می دهد.

داکت فلکسیبل کومبی را می توان در تنوع بسیار بالایی از نظر سایز تولید نمود به گونه ای که این کانال فلکسیبل را می توان در سایزهای 15، 20، 25، 30، 35، 40، 45، 50 سانتی متر تولید نمود. اما عموما داکت فلکسیبل کومبی تنها در متراژ های 10 متری قابل تولید و عرضه می باشد.

داکت فلکسیبل کومبی از انعطاف پذیری بسیار مناسبی برخوردار است و این خاصیت موجب شده است تا داکت فلکسیبل کومبی به آسانی خم و راست شده و به هر شکل و حالتی در بیاید و در فضاهای مختلف و شرایط گوناگون و حتی موقعیت های محدود و دشوار نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

داکت فلکسیبل کومبی به علت ساختار مقاومی که دارد برابر انواع فشار، ضربه، کشیدگی، پارگی، پوسیدگی و… کاملا مقاوم می باشد علاوه بر این گونه مقاومت ها، همچنین در برابر نفوذ گرما و سرما، رطوبت، حرارت، مواد شیمیایی، نفوذ حشرات و… هم بسیار آسیب ناپذیر می باشد و درواقع به همین علت است که می تواند در طی زمان طولانی تری به فعالیت خود ادامه دهد. همین امر موجب می گردد تا در طی عملکرد خود نیاز به تعمیر، جا به جایی و تعویض قطعات و یا مراقبت و محافظت نیاز نداشته باشد و حتی بدین طریق کارایی و بازدهی هم خود کانال و هم کل سیستم را تا حد بسیاری افزایش دهد.

داکت فلکسیبل کومبی را می توان در بسیاری از فضاها مورد استفاده قرار داد که شامل فضاهای مسکونی، آپارتمانی، تجاری، اداری، هتل ها و اقامتگاه ها، بیمارستان ها و مراکز درمانی، آزمایشگاه ها، مصارف صنعتی و کارخانه ها و کارگاه ها، تخلیه و انتقال هوا در انواع سیستم های تهویه مطبوع و سرمایش و گرمایش و بسیاری از فضاها و کاربری های دیگر می باشد.

داکت فلکسیبل کومبی دارای وزن بسیار سبکی است به صورتی که به همین علت وزن سبک می توان به آسانی آن را جا به جا و حمل نموده و حتی در پروژه های متنوع نصب و اجرا نمود. درواقع مهم ترین و اصلی ترین عامل سرعت بخشیدن به تولید و اجرای داکت فلکسیبل کومبی، وزن سبک و پایین آن است که موجب می گردد که در زمان و وقت تا حد فراوانی صرفه جویی شده و در زمان بسیار کوتاه تعداد بسیار زیادی از داکت فلکسیبل کومبی انعطاف پذیر تولید و اجرا گردد.

نصب داکت فلکسیبل کومبی در هر کاربری و هر پروژه ای که باشد امر دشواری به شمار نمی رود بلکه تنها به کمک یک یا دو نیروی متخصص حرفه ای و کار بلد و با تجربه می توان به طور دقیق و صحیح آن را اجرا و نصب نمود بدون آنکه کوچکترین اختلالی در روند اجرایی پروژه به وجود آید و یا سیستم را دچار مشکل نماید. این عمل اگر به درستی انجام بپذیرد تا حد فراوانی بر طول عمر سیستم می افزاید و درواقع بازدهی بسیار مناسبی را از نظر تهویه فضا و انتقال هوای مطبوع به فضا به دست می آید.

داکت فلکسیبل کومبی هزینه های اجرایی پروژه را نیز تا حد فراوانی کاهش می دهد به این علت که هزینه های مصرفی در جهت تولید داکت فلکسیبل کومبی بالا نبوده و با در نظر گرفتن یک بودجه محدود و کم می توان هم داکت فلکسیبل کومبی را تولید نمود و هم اینکه پس از تولید هزینه هایی که در جهت اجرا و تکمیل پروژه مصرف می گردد بالا نبوده و درواقع اگر به صورت صحیح و اصولی هم اجرا و نصب گردد نیاز به مصرف هزینه های زیاد جهت تعمیرات و نگهداری نمی باشد و به طور کلی هزنیه های ناشی از تولید و اجرای پروژه تا حد فراوانی کاهش می یابد و این امر یکی از مهم ترین اموری است که تمامی کارفرمایان و مهندسین هنگام اجرای یک پروژه تهویه مد نظر قرار گرفته و بسیار به آن توجه می نمایند.

به طور کلی داکت فلکسیبل کومبی با دارا بودن خواص ویژه و ویژگی های منحصر به فرد، توانسته است جایگزین بسیار مناسبی برای سایر کانال های انتقال هوا و خصوصا کانال های گالوانیزه باشد چرا که کانال های گالوانیزه به علت قدیمی بودن و مشکلات فراوانی که پدید می آورند نیاز به جایگزینی دارند تا مشکلات و مسائل حاصله را برطرف نمایند. بدین ترتیب با روی کار آمدن داکت فلکسیبل کومبی و مزیت ها و برتری های فراوانی که نسبت به این گونه از کانال های انتقال هوا دارد، در بسیاری از پروژه هایی که نیاز به تامین هوای تازه و هوارسانی است استفاده از این نوع کانال هوا کاملا توصیه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال