خانهمحصولاتلوله خرطومی هواخرطومی برزنتی

خرطومی برزنتی

خرطومی برزنتی

خرطومی برزنتی نوعی از کانال هوا است که بسیار منعطف و حالت پذیر است. بدین معنا که به راحتی و بدون نیاز به ابزار تنها به کمک نیروی دست انسانی می توان آن را به شکل و حالت های مختلفی تبدیل کرد و در هر فضا و شرایطی مورد استفاد قرار داد. درواقع این ویژگی کانال برزنتی جزو منحصر به فردترین ویژگی های آن به شمار می رود چرا که بسیاری از کانال های دیگری که همانند خرطومی برزنتی در سیستم های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند، عمدتا دارای ساختاری صلب و مستحکم هستند و به همین علت هم از هیچ انعطاف پذیری برخوردار نیستند. بدین ترتیب قابلیت خم شدن، فشرده و باز شدن و حالت گرفتن در آن وجود نداشته و نمی توان در فضاهایی که عبور و قرار گیری در آنها دشوار است استفاده نمود.

به همین دلیل این خاصیت انعطاف پذیری در لوله خرطومی برزنتی یک ویژگی منحصر به فرد و برتری نسبت به سایر کانال ها و لوله های هم رده به شمار می رود. خاصیت انعطاف پذیری برای خرطومی برزنتی موجب می شود که در قسمت هایی از پروژه که به طور مثال دارای مسیرهای صعب العبور هستند، این لوله خرطومی به راحتی جای گرفته و عبور می نماید.

از طرفی فشردگی خرطومی برزنتی موجب می شود که هریک از این لوله ها جمع شده و فضای بسیار کمی را اشغال کنند و به همین علت در فضای انباری، هنگام حمل و نقل و در بسیار دیگری از فضاها بتوان تا میزان فراوانی صرفه جویی نمود.

خرطومی برزنتی وزن بسیار سبکی دارد چرا که به هنگام طراحی و ساخت آن از مواد سنگین و پیچیده ای استفاده نشده و به همین علت سبکی وزن آن به دلیل ساختار ساده و غیر پیچیده آن است.  بنابراین به دلیل وزن سبک به سادگی و در طی زمانی بسیار کوتاهی می توان تعداد بالایی از این لوله خرطومی را حمل نمود. حتی نصب و اجرای آن هم با سادگی و سرعت بالا همراه خواهد بود چرا که از ساختار پیچیده ای برخوردار نبوده و به راحتی می توان آن را در محل پروژه اجرا نمود.

در این راستا جهت نصب و اجرای این لوله خرطومی هوا نیاز به نیروهای بسیار نیست و تنها به کمک تعداد کمی نیروی نصاب حرفه ای می توان آن ها را در محل پروژه راه اندازی نمود. همان طور که گفته شد خرطومی برزنتی به دلیل سادگی ساختار از سرعت تولید و اجرای بسیار بالایی برخوردار است و بدین ترتیب تا میزان فراوانی در زمان بندی اجرای پروژه صرفه جویی می نماید و این موضوع یک مسئله بسیار مهم به شمار می رود چرا که مجریان پروژه همراه در تلاش هستند تا پروژه را در زمان مقرر شده تحویل دهند و هر دیرکردی برای آنها یک موضوع بسیار مهم و حیاتی به شمار می رود. به همین علت بالا بودن سرعت تولید و اجرای لوله خرطومی برزنتی یک مزیت بسیار مهم و کاربردی به شمار می رود.

بنابراین سادگی ساختار، وزن پایین و سرعت تولید و اجرای بالا از منحصر به فرد ترین مزایای خرطومی برزنتی به شمار می رود که در میان کانال ها و لوله های هم رده خود جزو ویژگی های بسیار خاص و متفاوت است.

از طرفی یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم و کارآمد این لوله خرطومی، هزینه های بسیار پایینی است که در بر می گیرد. هزینه هایی که در جهت تولید این لوله خرطومی و سپس اجرا و نصب آن مصرف می شود، شامل هزینه های بسیار کم و مقرون به صرفه است که منجر به صرفه جویی بسیار در هزینه ها می شود. این مورد نیز جزو موارد بسیار قابل توجه به شمار می رود چرا که صرفه جویی در هزینه ها یکی از مهم ترین دغدغه های کارفرماها و مجریان پروژه به شمار می رود. اینکه بتوان با صرف هزینه اندک یک پروژه بسیار با کیفیت و با دوام را به اتمام رسانید یک مسئله بسیار مهم به شمار می رود که البته در میان انواع کانال های هوای موجود در بازار صنعتی این مورد بسیار محدود است.

اما در مورد خرطومی برزنتی این مسئله به خوبی صدق کرده و می توان با صرف اندکی هزینه قابل قبول بسیاری از کانال ها و لوله های خرطومی را تولید نموده و سپس در پروژه نصب و اجرا نمود.

خرطومی برزنتی را می توان در سایزهای بسیار متنوعی تولید نمود تا بدین ترتیب بتوان آن را در بسیاری از فضاها و کاربری ها مورد استفاده قرار داد. بنابراین تنوع کاربری استفاده از این لوله خرطومی بسیار گسترده است . تقریبا در تمامی فضاها با هر متراژ و هر کاربری می توان از آن استفاده نمود. بنابراین هیچ محدودیت سایزی برای آن وجود ندارد اما متراژی این لوله برزنتی در آن متراژ تولید می شود مقدار مشخصی بوده و نمی توان به مقدار دلخواه تولید نمود اما این قابلیت برای لوله خرطومی وجود دارد که اگر مشتری نیاز به متراژ بالاتری از مقدار تولید شده داشته باشد می توان تعداد بیشتری از لوله برزنتی را به کمک رابط بهم متصل نمود و اگر نیاز به مقدار کمتری باشد، می توان به کمک کاتر آن را به طول های کوتاه تری برش زد. برش آن هم تنها به کمک ابزارهای ساده ای نظیر کاتر قابل انجام است.

ویژگی خاص دیگر خرطومی برزنتی صرفه جویی در مصرف انرژی است. به دلیل آنکه سطح لایه داخلی این لوله خرطومی کاملا عاری از هر گونه درز و شکاف و سوراخ است، موادی که از درون لوله خرطومی عبور می نمایند، بدون آنکه به خارج از لوله خرطومی درز پیدا کنند، به صورت کامل به هدف خود می رسند. بدین ترتیب اگر درز و شکافی در سطح لایه بود، ممکن بود به بیرون نشتی پیدا کند. به همین دلیل این لوله خرطومی موجب صرفه جویی فراوان در مصرف انرژی می شود.

از طرفی این ویژگی عاری بودن از هر درز و شکاف در مورد سطح لایه خارجی آن هم صادق است. بدین صورت موادی که ممکن است مخرب و آسیب رسان باشند به هیچ وجه وارد لوله نشده و به همین علت لوله خرطومی از گزند این دسته از مواد آسیب رسان در امان خواهد ماند.

اما به طور کلی خرطومی برزنتی یک کانال خرطومی کاملا مقاوم و مستحکم است. درواقع استحکام آن در برابر عواملی همچون فشارهای وارده، شربه، پارگی، کشش، فشردگی، پوسیدگی و… است که در برابر همه این عوامل از خود مقاومت بسیار بالایی نشان داده و هرگز دچار آسیب و صدمه نخواهد شد.

همچنین در برابر عواملی مانند شرایط مختلف جوی و آب و هوایی مثل برف، باد، باران، سرما، گرما، حرارت بالا، آتش سوزی، نور خورشید و دیگر عوامل طبیعی هم بسیار مقاوم است و اگر در معرض این دسته از عوامل قرار بگیرد دچار هیچ گونه آسیبی نمی شود. به همین دلیل می توان با خاطری آسوده این لوله خرطومی را در محیط بیرون قرار داد.

از طرفی به دلیلی آن که ممکن است در شرایطی این لوله خرطومی مواد شیمیایی را از خود عبور دهد، به هنگام تولید به ویژگی هایی مجهز می شود که در برابر عوامل و مواد شیمیایی نظیر نفت، بنزین، گازوئیل، مواد پتروشیمی، انواع گازهای اسیدی و سمی و… بسیار مقاوم و مستحکم خواهد بود.  بدین ترتیب این لوله خرطومی بسیار مرغوب و با کیفیت ساخته شده و در نتیجه از طول عمر بسیار بالایی برخوردار است. به همین علت موجب اقزایش طول عمر خود لوله و در نهایت کل سیسمی که در آن استفاده شده قرار گرفته و همچنین راندمان دستگاه را هم تا مقدار چشمگیری افزایش می دهد.

بنابراین کیفیت ساخت بالا تاثیر چشمگیری در دوام و پایداری لوله و در نهایت کل سیستم و پروژه خواهد بود. این مسئله یکی از موارد بسیار مهم به شمار می رود. چرا که بسیاری از کانال های هوای موجود که امروزه توسط بسیاری از مجریان پروژه مورد استفاده قرار می گیرد، مشکلات فراوانی را با خود به همراه دارند. برای مثال اولین مسئله ای که مورد توجه قرار نمی گیرد،کیفیتو مرغوبیت آن ها است که موجب بروز مشکلات و ضررهای بسیار مالی و غیر مالی می شود و حتی در بسیاری از مواقع منجر به توقف پروژه خواهد شد.

اکثرا وزن بسیار بالایی دارند، هزینه های بسیار بالایی را شامل می شوند، ساختار پیچیده و سنگینی دارند که حمل و نصب آن ها را با معضلاتی همراه می سازد، شکاف هایی در سطح آنها مشاهده می شود که منجر به هدر رفت انرژی و همچنین ورود و نفوذ مواد آسیب رسان به داخل لوله خرطومی می شود که در نهایت آسیب های جدی و خظرناکی را به لوله وارد می نماید.

مقاوم کم و عدم استحکام بالا هم از ویژگی ها بارز این دسته از کانال ها و لوله ها است. بنابراین به هنگام تهیه و استفاده کانال جهت جا به جایی مواد، ذرات و هوا، باید به تمامی این نکات توجه نمود تا با خاطری آسوده سیستمی با کیفیت و با طور عمر بالا داشت.

به همین دلیل است که خرطومی برزنتی امروزه جایگزین بسیاری از کانال ها و لوله ها در پروژه های گوناگون شده و بسیاری از اجرا کنندگان پروژه امروزه تمایل به استفاده گسترده از این لوله خرطومی و جایگزینی آن هستند.

 

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی